Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 44 людини

За здоровий спосіб життя

Дата: 8 травня 2019 о 09:00, Оновлено 6 березня 2020 о 07:26

УВАГА!

Пам'ятка про самоізоляцію 

Що означає «самоізоляція»? 

Самоізоляція — це, в першу чергу, утримання від контакту з іншими. Для того, щоб зменшити ризик інфікування. Самоізоляція виключає будь які ситуації, коли ви тісно контактуєте з іншими людьми (наприклад, близький контакт віч-на-віч на відстані менше, ніж 2 метри, або тривалістю понад 15 хвилин). 

Виключенням є лише звернення за медичною допомогою (тільки після консультації телефоном). 

Якщо ви не впевнені, чи потребуєте ви самоізоляції, або не знаєте до кого звернутися, будь ласка, зателефонуйте на Урядову гарячу лінію: 1545 

Для кого потрібна самоізоляція? Самоізоляція потрібна, в першу чергу, якщо: 

• Ви очікуєте результатів тесту на новий коронавірус COVID 

19. 

. Якщо ви близько контактували з особами, що захворіли на COVID-19. 

. Якщо ви нещодавно повернулись із провінції Хубей Китайської Народної Республіки, Ірану, Північної Кореї окремих регіонів Італії (Ломбардія, П'ємонт та Венето) або з інших країн про які повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров'я України – навіть Якщо у вас відсутні симптоми. 

. Якщо ви нещодавно повернулись із Китаю (окрім провінції Хубей), Таїланду, Японії, Південної Кореї, Сінгапуру, Малайзії, Тайваню та відчуваєте кашель, ускладнення дихання та/або підвищення температури. 

Скільки триває самоізоляція? 

Якщо вам було рекомендовано або ви прийняли рішення про самоізоляцію, вона повинна тривати не менше, ніж 14 днів з дати настання випадку, який став причиною самоізоляції (подорож, контакт з хворим тощо). 

Як підготуватись до самоізоляції? 

Спробуйте спланувати час самоізоляції так, щоб у вас не виникало необхідності виходити з дому чи приймати відвідувачів та гостей. Поясність це друзям та родичам, а також обговоріть можливість дистанційної роботи із роботодавцем. 

Збережіть контакти вашого лікаря, та попередньо повідомте його про причини рішення про самоізоляцію, а також оберіть контактну особу з 

кола ваших друзів або родичів, до кого ви будете звертатись в першу чергу за допомогою. 

Що робити, якщо Ви проживаєте не одині. 

Якщо ви проживаєте з сім'єю чи сусідами, потрібно ізолюватись в окремій кімнаті, яка добре провітрюється. Якщо є можливість користуватись окремою ванною кімнатою та/або туалетом, а також готувати їжу та харчуватись окремо - зробіть це. 

Не забувайте про загальну гігієну, регулярне миття рук із милом, прибирання, в тому числі вологе прибирання поверхонь, гігієну кашло, використовуйте одноразові серветки та хустинки. Під час необхідних контактів із лодьми завжди одягайте медичну маску та викидайте її після використання або забруднення. 

Якщо у вас є домашні улюбленці, ізолпойте себе від них також, або хоча б максимально мінімізуйте контакт із ними. 

Як організувати доставку харчових продуктів? 

Спробуйте мінімізувати походи в магазини. Якщо є можливість, попросіть друзів або родичів доставляти Вам продукти харчування та необхідні покупки до вхідних дверей або користуйтесь послугами доставки з дистанційното оплатою. 

Що робити, якщо Вам необхідно покинути житло? 

Якщо у Вас виникла гостра необхідність токинути місце самоізоляції - одягайте маску та мінімізуйте контакти із лодьми. Користуйтесь антисептиком для рук та дотримуйтесь гігієни кашло. 

Що робити якщо в Вас з'явились симптоми? 

Якщо під час самоізоляції у Вас з'явились симптоми (кашель, ускладнене дихання, підвищена температура, діарея) - негайно зверніться за медичною допомогоно та повідомте про свою історію подорожей та можливі контакти з особами, хворими на гострі вірусні захворювання.

Коронавірус: Глобальних обмежень не введено, але  рекомендовано вжити низку простих заходів для самозахисту

        Світом шириться новий вірус з Китаю. Нині усі країни світу проводять профілактичну роботу, аби не відбулось проникнення вірусу на їх території.

В Україні 24 січня відбулася міжвідомча нарада оперативного координаційного штабу при МОЗ України, створеного за розпорядженням Уряду. До складу координаційного штабу також увійшли представники ДПСУ, МВС України, Держпродспоживслужби та ДМС України. На першому засіданні штабу, інформує МОЗ, був ухвалений чіткий план заходів та взаємодії між відповідними структурами. Ні ВООЗ, ні Комітет, що збирався в Україні не приймали рішення про оголошення надзвичайної ситуації у сфері громадського здоров’я та не рекомендували глобальних обмежень щодо пересування людей та товарів.

        Однак важливим сьогодні є поширення інформації про симптоми та заходи профілактики цього вірусного захворювання.

Нині громадянам радять орієнтуватися на рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров'я щодо спалаху нового коронавірусу 2019-nCoV.           Про епідеміологію 2019-nCoV наразі відомо недостатньо, щоб зробити остаточні висновки про повні клінічні особливості захворювання, інтенсивність передачі від людини до людини та первісне джерело спалаху, однак радимо звернути на існуючі рекомендації та не проявляти байдужість до свого здоров'я.

Що це за вірус?

Коронавіруси - це велика родина респіраторних вірусів, які можуть спричиняти захворювання: від звичайної застуди до Близькосхідного дихального синдрому (MERS) та тяжкого гострого респіраторного синдрому (ГРВІ). У разі появи симптомів, що свідчать про гострі респіраторні захворювання до, під час подорожі або після неї, мандрівникам рекомендується звернутися до лікаря та поділитися історією подорожей з ним.

Коронавірус передається краплинним та контактними шляхами. Вірус не циркулює у повітрі, не здатний переміщатися на далекі відстані. Він є тільки в крапельках, які людина видихає під час кашлю чи чханню. Відстань - це гарантія безпеки та фактор для переривання епідемічного ланцюга. Тому, заразиться неможливо навіть від інфікованої людини, якщо ви не знаходитись безпосередньо поруч із інфікованим (максимум 1,5- 2 м.). На поверхнях  вірус може жити близько 3 годин. Тому важливо дезінфікувати поверхні, ручки дверей та ін. 

Як убезпечити себе?

         Для зменшення впливу та передачу значної кількості хвороб основні заходи безпеки включають гігієну рук і дихальних шляхів, а також практика безпечного харчування.

Ось що радить ВООЗ у випадку із поширенням коронавірусу:

  • Уникати масових скупчень людей. Обмежити відвідування місць з проведення культурно-масових, спортивних та інших заходів.

Ø Часто мити руки або обробляти дезінфекуючими засобами;

Ø При кашлі та чханні прикривати рот і ніс зігнутим ліктям або паперовою хусткою; використану хустку варто негайно викинути та вимити руки;

Ø Уникати тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;

  • Якщо у вас підвищена температура тіла, кашель і утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та поділіться з ним попередньою історією подорожей;
  • При відвідуванні ринків в районах, де в даний час спостерігаються випадки появи нового коронавірусу, уникайте прямого незахищеного контакту з живими тваринами і поверхонь, що стикаються з тваринами;

Ø Слід уникати споживання сирих чи недоготованих тваринних продуктів. З сирим м'ясом, молоком чи органами тварин слід поводитися обережно, щоб уникнути перехресного забруднення.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ ГРУП РИЗИКУ:

        Групам професійного ризику (працівники бійні, ветеринари, працівники зооринків, а також інші особи, що займаються поводженням з живими тваринами та продуктами тваринного походження) слід дотримуватись таких правил:

  • слідкуйте за належною особистою гігієною;
  • використовуйте захисні накидки, рукавиці, маски під час поводження з тваринами або свіжими продуктами тваринного походження;
  • уникайте контакту з рідинами організму тварин, якщо не використовуєте захисне спорядження;
  • дезінфікуйте та мийте захисне спорядження щоденно;
  • зберігайте захисний одяг та спорядження після обробки у відведеному місці на роботі для попередження можливого інфікування через захисне спорядження інших осіб;
  • мертві тварини повинні бути безпечно похованими або знищеними;
  • будьте уважними та інформуйте про будь-які нетипові захворювання у тварин відповідні інстанції.

Мандрівникам, які мали контакт з підтвердженими випадками або потенційним джерелом інфекції, потрібно негайно звернутись до лікаря, після чого їх вирішено відправляти на медичне спостереження. Контакти з високим ризиком повинні уникати подорожей протягом тривалості інкубаційного періоду (до 14 днів).

         Наголошуємо, що для отримання достовірної інформації про ситуацію із вірусними інфекціями в Україні необхідно обирати лише офіційні джерела.

Бережіть себе і своїх близьких!

Правила безпеки громадян на залізничному транспорті України

 Про  підтримку проведення  «Українського тижня імунізації»

Буклети

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.